Kurumsal

Hakkımızda

Sultans Limited, İngiltere’deki Marks&Spencer, Sainsbury, Waitrose, Tesco, Aldi, Lidl, ve Harrods dahil tüm zincir marketlere hem private label, hem de Sultans markasıyla 30 yıldır ARALIKSIZ hizmet vermektedir.

Sultans International Gıda Sanayi  Ltd. Şti. 2003 yılında Samsun’un Tekkeköy ilçesi Şabanoğlu OSB. Mah. Yeşilırmak Cad. No:6/1 adresinde üretime geçmiştir.

Firmamız %90 yabancı %10 yerli sermayeli kuruluştur.  Kadrolu 48 personeli ile (+ mevsimlik) üretime devam etmekte, üretimin %98’ini İngiltere’ye %2’sini diğer Avrupa Ülkelerine ve Avustralya’ya göndermekteyiz. 

Firmamız 8796 M2 arazi içinde 5345m2 kapalı alanıyla, 514 BG gücüne sahip, 4000 ton yıllık kapasite (artırılmaya uygun) ile üretimine devam etmektedir. 

Sultans International Gıda Sanayi Ltd Şti. gerek kurulu kapasite gerek kalite sistemi altyapısı ve personeli ile Türkiye’nin en modern, en hijyenik lokum üretim tesisidir. 

Ana Ürün Gruplarımız:
  • TÜRK LOKUMU : 1100 TON/YIL
  • ÇİKOLATA KAPLI LOKUM : 550 TON/YIL
  • KROKANLAR : 450 TON/YIL
  • MEYVE BARLAR : 1400 TON/YIL
  • ŞEKER KAPLI ZENCEFİL : 150 TON/YIL
  • ÇİKOLATA KAPLI ZENCEFİL : 350 TON/YIL
BRC kalite sisteminin öngördüğü tüm altyapı yatırımlarını üretime geçmeden tamamladık. En son yapılan tetkik  BRC 7.Revizyona göre gerçekleştirildi ve yeni derecelendirmeye göre A++ derecesi elde ettik.

BRC denetimi haricinde tüm müşterilerimizin denetimlerine açığız.

BRC Kalite Sistemi gereği tüm girdilerde parti bazında analiz sertifikası verebilen tedarikçilerle çalışıyoruz.

Ayrıca lokum pişirme için pişirme öncesi reçete bileşenleri şeker, nişasta ve su otomatik reçete sistemi vasıtasıyla soğuk karışım olarak hazırlanır ve bu soğuk karışım pişirme öncesi özel dizayn edilmiş mıknatıslı filtreden geçirilerek olası metal bulaşmalarının önlenmesi sağlanır. 

Bütün çikolata kaplama üretim hatları ve sade lokum paketleme hatlarının çıkışında birer adet metal dedektör bulunmaktadır. Bu metal dedektörler  her yıl ilgili teknik servis tarafından  kontrol edilir, ayrıca BRC Kalite Sistemi gereği her saat başı yapılan test sonucu negatif çıkması durumunda son 1 saat‘e ait tüm ürünler karantinaya alınır.

İngiltere'nin en büyük zincir marketleri olan müşterilerimizin talepleri doğrultusunda üretimde kullandığımız tüm girdiler belirli standartları taşımanın yanı sıra "Approved Supplier "olarak onlar tarafından tavsiye edilebiliyor. 

Tüm hammaddelerimizi (Non-GMO ) Genetiği Modifiye edilmemiş olarak temin ediyoruz.

BRC Kalite sistemi gereği sadece BRC-IOP Kalite Sistemine sahip ambalaj firmaları ile çalışıyoruz.

Ayrıca Ethical Trading "Sosyal Sorumluluk" denetiminden geçtik.